Adresimiz
Kavaklı Mh. 6514sk. no:11 Manavgat
Bizi Arayın
0544 310 92 21
Bize Mail Atın
fizyot07@gmail.com
Çalışma Saatlerimiz
09:00-21:00
bypass manavgat

Bypass nedir? Bypass riskleri

Bypass Nedir?

Muhtemel kalp krizi risklerini önlemek ve göğüs ağrılarını yok etmek için tercih edilen koroner bypass ameliyatı, kalp hastaları için ikinci yaşam hakkını sunuyor. bypass ameliyatı sonrasında hastaların kendilerine çok dikkat etmesi, düzeli ve sağlıklı bir hayat sürmesi, sürekli doktor kontrolünde olmaları son derece önemlidir.

Bypass Ameliyatı Neden Yapılır?

Kalp kaslarına kan taşıyan atardamarların zamanla tıkanması ve kalbi yeterince besleyememesi sonucunda kalp işlevini tam olarak yerine getiremez. Bu da göğüs ağrıları ve kalp krizlerine yol açar. Bu tür tıkanıklığı olan damarların yerine yeni açık damarların yerleştirilmesi işlemine bypass ameliyatı denir.

Bypass Ameliyatları Riskli midir?

Her operasyonda olduğu gibi bypass ameliyatlarında da bir takım riskli faktörler bulunur. Hastanın yaşı, cinsiyeti ve genel sağlık durumu bypass ameliyatlarında her hasta için farklı sonuçların ortaya çıkmasına neden oluyor. Hastanın daha önceden kalp kapaklarında bir rahatsızlık yaşaması, anjiyo veya başka bir kalp operasyonu geçirmesi ameliyat riskini arttırıyor.

Bypass Ameliyatı Hangi Durumlarda Yapılır?

Birden fazla koroner damarın, balon ve stent gibi ameliyata başvurulmadan çözüme kavuşturulamadığı durumlarda, tıkalı olan damarların daha önce ameliyatsız şekilde açılmış olması durumunda bypass ameliyatları gerekli görülür.

Sürekli olarak doktor kontrolünde olmak ve süreci takip etmek bypass ameliyatları için oldukça önemlidir. bypass sonrası dikkat edilmesi gerekenler ise öncelikle düzenli, dengeli ve sağlıklı bir hayat yaşamak, sıkıntıdan ve stresten uzak durmaktır.

bypass ameliyatı sonrası rehabilitasyon yazımız yakında gelecektir. Takipte kalın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.