Adresimiz
Kavaklı Mh. 6514sk. no:11 Manavgat
Bizi Arayın
0544 310 92 21
Bize Mail Atın
fizyot07@gmail.com
Çalışma Saatlerimiz
09:00-21:00

Manavgat Evde Fizik Tedavi Hizmeti Başladı!

Manavgat evde fizik tedavi hizmetimiz başlamıştır. Bu yazıda Manavgat haklına verdiğimiz fizik tedavi kapsamında detaylar yer almaktadır.

Evde Fizik Tedavinin Farkı Nedir?

Evde fizik tedavinin en büyük farkı elbette fizyoterapistin evinize gelerek, kendi ev ortamınızda size rehabilitasyon vermesidir. Seans sırasında ihtiyacınız olacak medikal malzeme ve ekipmanlar fizyoterapist tarafından getirilmektedir.

Evde Fizik Tedavi Süreci Nasıl İşlemektedir?

İlk seanslar tamamen ücretsizdir. Bu seansta, başvuran danışanın detaylı bir değerlendirmesi alınmaktadır. Bu değerlendirme sonucunda danışanlarımızın yaşadığı sorunlar detaylı olarak analiz edilir ve bu  sorunlara özel tedavi planı hazırlanmaktadır. Eğer danışan kişi memnun kalırsa, tedaviye başlamayı uygun görürse, kendisiyle birlikte seanslar için gün ve saat seçimi yapılır.

Değerlendirme Sürecinde Sizi Neler Bekliyor?

Her hangi bir cihaz olmaksızın tamamen güvenilir ve bilimsel olan elle değerlendirme yapılmaktadır. Bu değerlendirmelerde duruş(postür), ağrı, ödem, şişlik, hassasiyet, duyu kaybı, denge, hareket kısıtlılığı, kas kısalığı ve kuvvet kaybı gibi birçok faktöre bakılmaktadır. Bu yöntem tüm dünyada yapılan genel fizik tedavi değerlendirmeleridir. Bu yöntemlere ek olarak radyolojik görüntü varsa o da istenir ve incelenir.

Evde Fizik Tedavi Güvenli Mi?

Seanslar başlamadan yapılan değerlendirmelerde, fizyoterapist hasta için risk olup olmadığına bakmaktadır. Eğer bir sorun görürse konunun muhatabı olan hekimlere yönlendirilir. Örneğin derin ven trombozu testi pozitif çıkmış bir danışanın seans almaması gerektiği ve acil olarak kardiyoloji bölümüne baş vurması gerektiği söylenir.

Seanslar Sırasında Hangi Uygulamalar Yapılıyor?

Bu sorunun cevabı elbette çok kapsamlı. Seanslar tamamen hastanın ihtiyacına göre belirlenmektir. Örneğin fıtığı olan hastanın, fıtık derecesinin belirlenip, tedaviye uygun olup olmadığına karar verildikten sonra manuel terapi, trigger point, graston, kinezyolojik bantlama ve egzersizler yapılması gibi bir plan çıkarılmaktadır.

Elbette her problemin farklı bir tedavisi olacaktır. Kendi probleminizin detayını ilk seansta alacağınız ücretsiz değerlendirme ile size anlatılacaktır.

2 comments

  1. merhaba bende 2 kucuk bel fitigi ve kayma var , bunun icin tekrar mr cekimi yapmam gerekiyor mu , fizik tedavi ucreti nedir, 3-5 gun yeterli oluyor mu , tesekkurler

    1. Merhaba, iletişim sayfamızdan bize ulaşırsanız detaylı bilgi verebilirim. Sağlıklı günler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.