Adresimiz
Kavaklı Mh. 6514sk. no:11 Manavgat
Bizi Arayın
0544 310 92 21
Bize Mail Atın
fizyot07@gmail.com
Çalışma Saatlerimiz
09:00-21:00

Hacamat Nedir? Hacamatın Faydaları

Hacamat Nedir?

Hacamat, deriden ufak kesiklerle vakum yoluyla kan alınmasına denir. Eski Mısırlılar döneminden beri kullanılan ve birçok rahatsızlığa iyi gelen hacamat için doğru yöntemleri ve uzman kişileri seçmek en önemli nokta oluyor. Hacamatın faydaları ise çok farklı şekillerde karşımıza çıkıyor.

Hacamatın Faydaları Nelerdir?

Baş bölümünden yapılacak hacamat işlemleri sayesinde migren, gece körlüğü, kulak hastalıkları ve psikolojik sorunlar ortadan kalkıyor.
Bağışıklık sistemini güçlendiren hacamat daha dirençli bir vücuda sahip olunmasını sağlıyor.
Kırmızı kan hücrelerinin büyümesine neden olan ve kanı katılaştıran, dolaşımı bozan tüm etkiler hacamat sayesinde vücuttan dışarı atılır.
Ödemleri çözer, kan ve dokulardaki tüm toksinlerin atılmasını sağlar.
Kan üretimi yapan organları uyarır ve sürekli olarak bu organların düzenli bir şekilde çalışmasını sağlar.
Hacamatın faydaları arasında bel ve boyun fıtığı, eklem ağrıları, kas ağrıları ve tüm vücut ağrılarına iyi geldiği biliniyor.
Hacamat gözde olan bozukluklar için de faydalıdır. Gözün canlanmasını, görme yetisinin artmasını sağlar.
Hacamat yaptıranların hastalıklara yakalanması daha güç olur. Çünkü hacamat tüm sistemi yeniler ve daha dirençli hale gelmesini sağlar.
Hacamat aynı zamanda cildin daha sağlıklı, parlak ve dinç görünmesini sağlar.
Hacamat yapılması için herhangi bir belirtinin olması gerekmez. Kişiler kendilerini daha rahat ve sağlıklı hissetmek için hacamat yaptırırlar. Hacamat ayrıca bir sünnet olarak görülür ve düzenli olarak yaptıran kişiler de bulunur. Yalnız dikkat edilmesi gereken en önemli nokta ise hacamatın doğru, profesyonel ve uzman kişiler tarafından yapılmasıdır. Yanlış uygulamalar birçok farklı sorunlara yol açabilir.

Hacamat Nasıl Yapılır?

Hacamata başlamadan önce yapılan kişeye sözlü muayene yapılır. Muayene sonucu hacamatın yapılacağı bölgeye karar verilerek işleme başlanır. Hacamat bölgesi tek kullanımlık kupalar ile vakumlanır. Böylece deri altında altında kirli kan toplanır. Vakumlanan bölgede his kaybı olacağı için kesme işlemi sırasında acı hissedilmez. Bölge vakumlandıktan sonra steril tek kullanımlık neşter ile deri de küçük delikler açılır. Açılan bölgelere kupalar yerleştirilip tekrar vakumlanır ve kanın toplanması beklenir. Kan toplandıktan sonra bölge temizlenir ve sarılır.

Hacamatı Kimler Yaptırmamalı?

Hacamat ne kadar çok faydalı da olsa herkesin yaptırması doğru değildir. Kan sulandırıcı ilaç kullananlar, kalp pili olanlar, kan tutan kişiler kemoterapi alanlar, organ nakli yapılmış kişiler, hamileler, panik ataklı kişiler hacamat yaptırmamalıdır.

Hacamatın Zararı Var Mı?

Hacamat doğru şekilde uygulandığı takdirde bir zararı yoktur. Fakat eğitim almamış insan anatomisi ve fizyolojisi bilmeyen kişiler tarafından uygulandığında ciltte enfeksiyon, yaralar, ağrı ve acı olabilmektedir.

One comment on “Hacamat Nedir? Hacamatın Faydaları

  1. Hacamat yaptırmak için iletişim sayfamızdan bize ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.